Jak urządzić małą kuchnię?

jak urzadzic małą kuchnie?

Mała kuchnia to problem z którym boryka się wiele osób. Z pewnością nie jest łatwo urządzić kuchnię o małym metrażu, jednak nie ma rzeczy niemożliwych. Nawet niewielkie wnętrza mogą wyglądać stylowo i nowocześnie. Wystarczy tylko odrobina kreatywności i znajomość podstawowych zasad, nawet mała kuchnia będzie prezentowała się szykownie!

Mała biała kuchnia – inspiracje

mała kuchnia
fot. Pixabay

Wydaje Ci się, że mając małą kuchnie, nie można optycznie powiększyć wnętrz? Otóż nic bardziej mylnego. Wystarczy, że pomalujesz kuchnię na biały kolor, a będzie sprawiała wrażenie większej i zdecydowanie bardziej przestronnej. Nic w tym dziwnego. W końcu tajemnicą poliszynela jest fakt, że biel optycznie powiększa, za to czerń wręcz przeciwnie. Sprawia, że wnętrza wydają się jeszcze mniejsze niż są w rzeczywistości. Warto więc postawić na jasne meble, tak by kuchnia sprawiała wrażenie większej. Aby jednak kolor ścian nie zlewał się z meblami, warto przełamać biel, np. wybierając ciemniejszy blat oraz dodatki. W ten sposób kuchnia nabierze stylu i ciekawego wyglądu. Świetnym pomysłem w przypadku kuchni o małych rozmiarach jest połączenie kuchni z salonem. W ten sposób zaoszczędzimy nieco miejsca i tym samym powiększymy przestrzeń!

Mała kuchnia – jak ją urządzić?

Jednym z ciekawszych pomysłów na powiększenie przestrzeni jest kuchnia z wyspą. Jak wiadomo, stół zajmuje dużo miejsca, dlatego wyspa kuchenna jest wręcz idealnym rozwiązaniem dla kuchni o małym metrażu. Dobrym pomysłem będą także składane krzesła, które w każdej chwili można rozłożyć lub schować. Warto także tak dobrać meble, by nie zajmowały zbyt wiele miejsca. W końcu zbyt mała kuchnia, może przytłaczać. Dlatego też pamiętaj, by tak zagospodarować przestrzeń, aby uniknąć niepotrzebnych błędów i móc cieszyć się kuchnią o jakiej marzysz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *