Jaki masz typ figury?

Wiele kobiet szuka odpowiedzi na pytanie: jaką mam figurę? Klepsydrę, jabłko, gruszkę, prostokąt, a może odwrócony trójkąt? Jeśli Ciebie również nurtuje to pytanie, wykonaj kilka pomiarów. Sprawdź, co musisz zrobić!

Jaki mam typ figury?

Zmierz dokładnie biust, talię, biodra i kości biodrowe. Dzięki temu będziesz już umiała odpowiedzieć, jaki mam typ figury. Przygotuj taśmę mierniczą i do dzieła. Najpierw zmierz biust w najszerszym miejscu. Zrób wdech i wydech. Upewnij się, że nie owinęłaś centymetra krawieckiego zbyt ciasno.

Teraz zmierz talię, czyli najwęższą część tułowia. Pamiętaj, że centymetr powinien ściśle przylegać, ale nie wbijać się w skórę. Nie wciągaj też brzucha. Przejdź do pomiaru bioder w najszerszym miejscu poniżej talii. Zdejmij ubranie i trzymaj stopy razem. Dzięki temu masz pewność, że otrzymasz dokładne wymiary kobiecej sylwetki. Na koniec przejdź do kości biodrowych. Musisz zlokalizować górne zgrubienie biodra nad kośćmi miednicy.

Teraz możesz przejść do kalkulatora, znajdziesz go m.in. na stronie: omnicalculator.com

Typ sylwetki test

Wspomniane narzędzie wyróżnia najpopularniejsze typy kobiecej sylwetki. Jednym z nich jest klepsydra. Wyróżnia się ładnymi ramionami, dużym biustem, wąską talią i szerokimi biodrami. Jeśli należysz do tej kategorii, masz piękne kobiece krągłości. Co prawda, utarło się, że wymiary sylwetki powinny wynosić 90-60-90, ale kompletnie się tym nie przejmuj. Jak dowiodły najnowsze badania, idealne wymiary to 91-72,5-96,5 cm przy 162,5 cm.

Kolejnym typem figury jest prostokąt. Może też nosić nazwę “banana”. Biodra, talia i biust są mniej więcej takie same. Jeśli należysz do tej grupy pań, masz “chłopięcą sylwetkę”.

Z kolei odwrócony trójkąt (inaczej jabłko) wyróżnia się delikatnie zaznaczoną talią, wąskimi biodrami i proporcjonalnie większą górną częścią ciała. Twój biust i ramiona są dość szerokie.

Test na typ sylwetki może również wskazywać na trójkąt. Charakteryzuje się szerokimi biodrami, masywnymi udami, ładnym wcięciem w talii, płaskim brzuchem, delikatnymi ramionami oraz średnim lub małym biustem.

Niektóre panie mają figurę łyżki, zwaną również gruszką lub dzwonkiem. W tym przypadku biodra są znacznie większe niż biust, a talia jest ładnie zarysowana. Uwagę przykuwają mocniejsze biodra i drobniejsza góra.

Wizualizacja sylwetki wymiary

Istnieje jeszcze jeden prosty test na typ sylwetki. Określa stosunek talii do bioder. Taka wizualna sylwetki i wymiarów bierze pod uwagę obwód talii i bioder. Musisz tutaj podzielić obwód talii przez obwód bioder. Co ciekawe, wspomniany stosunek służy czasami jako wskaźnik pewnych schorzeń. Jeśli wynik jest równy lub większy niż 0,85 masz figurę typu jabłko, a jeśli niższy- figurę typu gruszka. W większości kultur najbardziej pożądany jest wynik 0,7.

Inny podziałem na typy sylwetki jest podział na budowę endomorficzną, mezomorficzną i ektomorficzną. Endomorfik ma tendencję do przybierania na wadze. Posiada masywną klatkę piersiową, szerokie biodra i krótsze kończyny. Z kolei ektomorfik ma zwykle szczupłą budowę ciała, długie kończyny i płaski brzuch. Mezomorfika rozpoznasz po szerokich ramionach, wąskiej talii, szczupłych nogach i umięśnionym brzuchu.

Opublikowany w Moda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *