Keratynowe prostowanie włosów [dla kogo? co to? opinie]

Pewnie nie raz słyszałaś już o keratynowej metodzie prostowania włosów. Lubisz mieć zawsze gładkie, lśniące i proste włosy? Jeśli tak, to ten zabieg jest właśnie dla ciebie. Na czym polega keratynowe prostowanie włosów i dla kogo jest przeznaczone?

Keratynowe prostowanie włosów – co to?

Keratynowe prostowanie włosów to nic innego jak dogłębne odżywienie za pomocą specjalnych preparatów, które uzupełniają niedobór białka (keratyny) w strukturze włosa. Podczas zabiegu “zatapia” się we włosach preparat keratynowy za pomocą specjalnego fryzjerskiego żelazka rozgrzanego do temperatury 230 stopni. Ciepło oraz preparat sprawiają, że łuski włosa zamykają się, a wszelkie ubytki białka zostają dokładnie wypełnione. Dzięki temu włosy stają się nawilżone, a ich kondycja znacznie się poprawia. Keratynowe prostowanie włosów ma na celu ograniczenie używania elektrycznych urządzeń do stylizacji. Efekt prostych włosów utrzymuje się do około 6 miesięcy.

Zobacz też:

Keratynowe prostowanie włosów – dla kogo?

Zabieg ten będzie idealny dla kobiet, które mają problem ze zbytnim puszeniem się włosów podczas wilgoci. Będzie też odpowiedni, jeśli twoje włosy są podatne na przesuszanie się i łatwo się łamią. Polecany jest również dla kobiet uprawiających sporty wodne.

Co musisz wiedzieć zanim zdecydujesz się na zabieg?

Jest też kilka rzeczy, o których musisz wiedzieć zanim zdecydujesz się na wykonanie keratynowego prostowania. Jednym z nich jest to, że po zabiegu nie można myć głowy przed 3 dni. Zaraz po wyjściu od fryzjera włosy będą wyglądać na lekko obciążone i tłuste. Najlepiej więc wykonać zabieg w trakcie wolnych dni, które możesz spędzić w domu. Pierwsze mycie po zabiegu najlepiej jest wykonać u fryzjera. Większość salonów oferuje darmowe mycie po zabiegu. Możesz jednak umyć włosy w domu wykorzystując do tego specjalny szampon. Drugą istotną kwestią jest cena prostowania keratynowego, która jest dosyć wysoka. W zależności od długości włosów waha się na od 300 do 600 zł.

Keratynowe prostowanie włosów w domu

Zabieg keratynowego prostowania włosów możesz wykonać też w domu. W internecie lub salonach fryzjerskich znajdziesz sporo zestawów do jego wykonania. Zazwyczaj zawierają one szampon, preparat keratynowy oraz maskę/odżywkę do włosów po zabiegu. Cała procedura jest łatwa, ale dosyć czasochłonna (około 3 godziny). Efekty? Oczywiście zależą od rodzaju włosa i zestawu, ale zazwyczaj rezultat wygładzonych włosów utrzymuje się znacznie krócej. Należy też wziąć pod uwagę to, że jako niedoświadczona osoba możesz popełnić błąd w nakładaniu preparatu i w efekcie otrzymasz zbyt obciążone włosy. Ceny domowych zestawów do prostowania wahają się od 50 do 200 zł.

Keratynowe prostowanie włosów opinie

Opinie na temat keratynowego prostowania są zazwyczaj pozytywne. Kobiety, które poddały się zabiegowi chwalą przede wszystkim to, że nie muszą już używać prostownicy, a do wymodelowania włosów wystarczy im zwykła szczotka. Zadowolone są też z ogólnego wyglądu i poprawy kondycji włosów. Jednak minusem zabiegu jest to, że po jego wykonaniu bardzo ciężko jest włosy zakręcić w loki czy fale, więc przez kilka miesięcy możemy cieszyć się tylko fryzurami z prostymi włosami.

Jak? Czy zdecydujesz się na keratynowe prostowanie włosów? Nasza rada: zanim wybierz zabieg w salonie, najpierw wypróbuj domowego zestawu i zobacz, czy taki efekt ci odpowiada. Powodzenia!

Zobacz też: 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *