Mezoterapia mikroigłowa krok po kroku [efekty, przeciwskazania]

mezoterapia mikroigłowa krok po kroku

Mezoterapia mikroigłowa krok po kroku w domu to zabieg, który ma na celu poprawienie wyglądu i zdrowia cery. Pozwala sporo zaoszczędzić, ale musi być wykonywany w odpowiedni sposób i przy pomocy odpowiednich narzędzi i kosmetyków. Jeśli zastanawiasz się nad wypróbowaniem tej metody, koniecznie dowiedz się, jak ją wykonać!

Mezoterapia mikroigłowa: na czym polega

Mezoterapia mikroigłowa to zabieg na twarz, który wykonuje się za pomocą specjalnego rollera zwanego dermapen lub derma roller. Ma on wbudowanie cieniutkie igiełki, które lekko nakłuwają skórę. Roller można stosować także na całe ciało. W trakcie zabiegu na skórze powstają mikronakłucia, które pobudzają tkankę skórną do gojenia i produkcji kolagenu. Dzięki nim o wiele lepiej wchłaniają się także wszelkie substancje aktywne z kosmetyków. Cały proces jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny. Trzeba jednak postępować zgodnie z zasadami higieny i według konkretnej instrukcji.

Zobacz, na czym polega peeling migdałowy! 

Mezoterapia mikroigłowa w domu

Zabieg mezoterapii igłowej najlepiej jest wykonywać w profesjonalnym salonie, gdyż tylko wtedy mamy pewność, że wszystko zostało wykonane zgodnie z zasadami i prawidłowo. Cena mezoterapii igłowej w salonie to od 200 do 500 zł. Jednak jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze i spróbować wykonać zabieg w domu, musisz wyposażyć się w roller. Kosztuje on od 30 do 150 zł. Lepiej inwestować w sprawdzone firmy.

Mezoterapia mikroigłowa krok po kroku

Oto, jak wykonać zabieg mezoterapii krok po kroku w domu: 

  • Zacznij od zdezynfekowania rollera za pomocą sprayu lub płynu do dezynfekcji.
  • Przejdź do dokładnego demakijażu i osuszenia skóry twarzy. Po demakijażu zdezynfekuj twarz za pomocą specjalnych sprayów lub toniku.
  • Nałóż na twarz płynne lub żelowe serum. Najlepiej jednak zainwestować w specjalne serum do mezoterapii, ale możesz też sięgnąć po zwykłe serum do twarzy.
  • Sięgnij po roller i rozpocznij nakłuwanie. Kierunek ruchu rollerem to pionowo, poziomo a potem na ukos. W tym samym miejscu należy przejechać rollerem 3 razy.
  • Po nakłuwaniu należy nałożyć na twarz lekki, żelowy krem na noc lub lekkie serum.

Zabieg mezoterapii igłowej należy powtarzać co 2 tygodnie.

mezoterapia mikroigłowa
mezoterapia mikroigłowa / efekty

Mezoterapia mikroigłowa efekty

Po wykonaniu zabiegu skóra może być lekko opuchnięta i zaczerwieniona. Ten skutek uboczny może się utrzymać do około 3 dni. Pozytywne rezultaty mezoterapii są widoczne niemal od razu. Skóra staje się bardziej napięta i elastyczna. Poprawia się jej ukrwienie i gęstość. Zabieg ujędrnia skórę i świetnie radzi sobie z widocznymi bliznami. Niweluje także drobne zmarszczki, pajączki i zaczerwienienia. Mezoterapia igłowa pod oczy zmniejsza widoczność worków i zasinień.

Przeciwskazania do mezoterapii

Na zabieg mezoterapii mikroigłowej nie powinny się decydować osoby z zapaleniem skóry, alergiami oraz skłonnościami do grzybicy. Nie jest to także zabieg dla osób chorych na nowotwór, kobiet w ciąży oraz cierpiących na zmniejszoną krzepliwość krwi.

Dowiedz się więcej o zabiegach medycyny estetycznej!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *