Pierwsze objawy ciąży

Najpewniejszym sposobem sprawdzenia czy jesteś w ciąży jest zrobienie testu ciążowego. Jest jednak wiele objawów mogących wskazywać na to, że niedługo zostaniesz mamą.

Zdarzają się kobiety, które tak doskonale znają swoje ciało, że potrafią w jakiś magiczny sposób wyczuć, że są w ciąży. Niestety dotyczy to niewielu osób. Dla większości pierwszym alarmującym sygnałem jest spóźniająca się miesiączka. Właśnie w tym czasie najlepiej jest zrobić test ciążowy. W czasie kiedy powinna wystąpić miesiączka druga kreseczka może być jeszcze bardzo słabo widoczna. Może się jednak okazać, że jesteś w ciąży a niewielkie krwawienie jednak wystąpiło. Jest ono spowodowanie zagnieżdżaniem się zarodka.

Jeden z pierwszych objawów ciąży jest często mylony przez kobiety ze zbliżającym się okresem. W pierwszych tygodniach ciąży piersi stają się większe, bardziej wrażliwe na dotyk i obrzmiałe.

Innym towarzyszącym ciąży symptomem jest uczucie ciągłego zmęczenia. Niezależnie od tego jak długo spałaś ciągle czujesz się zmęczona. Nawet jeśli nie śpisz, najchętniej położyłabyś się na kanapie i tak przeleżała od rana do wieczora. Nawet podejście do telewizora albo zrobienie sobie kanapki wydaje się szczytem możliwości.

Po kilku tygodniach burzy hormonalnej mogą pojawić się mdłości i nadwrażliwość na zapachy. Dużo wcześniej może zdziwić Cię niechęć do ulubionych do tej pory potraw, a u osób palących często również do papierosów.

Pamiętaj, że szybkie rozpoznanie ciąży jest bardzo ważne. Tylko przez pierwsze 21 dni komórki zarodka pozostają odporne na niekorzystne substancje, które do nich przenikną. Ważne, abyś jak najszybciej zaczęła o siebie dbać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *