Wypadanie włosów po ciąży

wypadanie włosów po ciąży

Zaczyna się trzy do sześciu miesięcy po porodzie. Wypadanie włosów po ciąży… Nie wszystkich dotyczy, ale mamy, które się z nim borykają bardzo się martwią.

Wypadanie włosów po ciąży: dlaczego włosy wypadają?

Wszystkiemu winne są hormony. W czasie ciąży sprawiały, że włosy były lśniące i grube, ponieważ praktycznie nie wypadały. Po porodzie zaczyna się burza hormonalna, która nie służy włosom. Dodatkowo organizm skupia się na produkcji pokarmu dla dziecka, a nie ratowaniu włosów młodej mamy.

Sposoby na wypadanie włosów po ciąży

Wypadaniu włosów po ciąży, jeśli już nas dotknęło, trudno zapobiec. Można natomiast pielęgnować włosy tak, aby je maksymalnie wzmocnić.

Podcinanie końcówek

Jest niezbędne nawet wówczas, gdy zapuszczamy włosy. Pozwoli pozbyć się zniszczonych końcówek i zagwarantuje lepszą kondycję włosom. Na podcięcie końcówek powinniśmy umówić się do fryzjera raz na dwa miesiące. Jeżeli włosy są bardzo zniszczone, np. farbowaniem czy dekoloryzacją, zabieg należy powtarzać częściej.

Kosmetyki do pielęgnacji

Przy okazji wizyty w salonie fryzjerskim można poprosić o zrobienie maski na włosy i dobranie odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji. Dobre salony najczęściej prowadzą sprzedaż kosmetyków wybranych firm. Niewątpliwe są one bardzo skuteczne, ale nie zawsze na każdą kieszeń. W wyborze odpowiednich preparatów do pielęgnacji włosów na pewno pomoże też farmaceuta w aptece.

Będąc w aptece nie zapomnijmy spytać o suplementy diety, które zredukują problem wypadania włosów. Nie zastąpią one prawidłowej diety, ale mogą pomóc ją uzupełnić przy dużych brakach. Na efekt trzeba będzie jednak poczekać nawet trzy miesiące.

Kucyk? Ostrożnie!

Jest najwygodniejszą i najszybszą fryzurą dla pań mających włosy dające się związać. Codzienne ściskanie włosów gumką w tym samym miejscu może doprowadzić do ich osłabienia i łamania się. Starajmy się spinać włosy luźno i używać w tym celu klamr.

Na gorąco…

Ciepłe powietrze, lokówka i prostownica nie są przyjaciółmi naszych włosów. Dobrze by było przestawić suszarkę na suszenie chłodniejszym powietrzem. Przed potraktowaniem włosów gorącem, wetrzyjmy w nie specjalne kosmetyki niwelujące złe skutki takiej stylizacji.

Problem wypadania włosów po ciąży leży w gospodarce hormonalnej i z czasem sam minie. Zastosowanie powyższych środków pozwoli go zmniejszyć, ale prawdopodobnie nie wyeliminuje. Gdy nic nie działa, trzeba się pocieszać, że za kilka miesięcy wszystko wróci do normy…

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *