Czym się różni ombre od sombre? Sprawdź!

czym się różni ombre od sombre

Szukasz inspiracji na nowy kolor włosów, ale nie wiesz, czym się różni ombre od sombre? Wiele kobiet myli te dwa rodzaje koloryzacji i często są potem niezadowolone z efektów pracy swojego fryzjera. Zanim więc udasz się do salonu i przez pomyłkę wybierzesz zły rodzaj farbowania, dowiedz się, jaka jest między nimi różnica.

Czym się różni ombre od sombre

Zarówno ombre, jak i sombre są gorącymi hitami w świecie urody. Wszystko zaczęło się właśnie od ombre, które polega na kontrastowym połączeniu kolorów. W tej koloryzacji końcówki włosów, niekiedy aż do połowy długości, są znacznie jaśniejsze lub ciemniejsze niż czubek głowy. Tworzy to niebanalny look, który ożywia twarz. Najpopularniejszym połączeniem kolorystycznym jest czerń/brąz i blond. Jednak zdarzają się też inne warianty jak czerwony/rudy i czarny, czarny i fioletowy lub niebieski albo miodowy blond z platynowymi końcówkami.

Zobacz, jak wygląda miodowy blond!

https://www.instagram.com/p/CGS1jl_lvvP/

https://www.instagram.com/p/BzwP140j3g2/

https://www.instagram.com/p/CGN_1kxlJ-W/

W odpowiedzi na ombre powstała również modna koloryzacja sombre. Słowo to w języku angielskim oznacza “łagodny”. To łagodniejsze i o wiele mniej kontrastowe farbowanie, które wykorzystuje kilka zbliżonych do siebie tonacji. Tutaj również końcówki są jaśniejsze, a góra ciemniejsza, ale w sombre często występują jeszcze jaśniejsze lub ciemniejsze pasemka od góry głowy. Wszystko to daje bardzo naturalny efekt włosów muśniętych słońcem. Taka koloryzacja rozświetla twarz i dodaje uroku.

https://www.instagram.com/p/CGSkv3Pnxkg/

https://www.instagram.com/p/CGSz-E9BDwF/

https://www.instagram.com/p/CGSw-k8D5dc/

Ombre a sombre – co wybrać?

Wszystko zależy od tego, jakie fryzury lubisz. Jeśli jesteś fanką odważnych koloryzacji ombre będzie dla ciebie doskonałym wyborem. To świetna koloryzacja dla kobiet, które lubią mieć ciemniejsze włosy przy twarzy i w ogóle dla kobiet o ciemniejszych włosach. Jasne końcówki stworzą bardzo ciekawy i wyjątkowy efekt.

Sombre zaś stanowi doskonały wybór dla kobiet, które nie lubią eksperymentować, ale chcą odrobinę ożywić i urozmaicić swój kolor włosów. Może to być również świetny pomysł, jeśli decydujesz się na koloryzację pierwszy raz w życiu. Efekt jest bardzo delikatny, ale stylowy. Najlepiej zadowolone z tej koloryzacji będą blondynki lub jasne szatynki.

Sprawdź, na czym polega farbowanie 3D! 

Jak zrobić ombre na paznokciach?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *