Karmelowy blond to hit sezonu! Komu pasuje?

karmelowy blond

Już od pewnego czasu mimo mnóstwa modnych kolorów włosów niepodzielnie rządzi odcień o nazwie karmelowy blond. Pasuje kobietom o ciepłym typie urody – oliwkowa lub brzoskwiniowa cera idealnie współgra ze słodkim karmelem. Tym samym jest to genialny odcień dla pani Wiosny lub Jesieni. Sprawdź, czy Tobie również pasuje karmelowy blond!

Jak wygląda karmelowy blond?

Jesteś blondynką, ale znudził ci się twój odcień? Co powiesz na włosy karmelowy blond? Brzmi słodko i wygląda naprawdę uroczo. Karmelowy odcień blondu należy do tych ciepłych. W świetle może wpadać nawet w miedziane tony. Kolor ten doskonale prezentuje się jako jednolita koloryzacja albo w połączeniu z jaśniejszymi refleksami. Możesz go również wykorzystać do modnej koloryzacji typu sombre blond lub ombre. Fryzjer z pewnością doradzi, jakie farbowanie będzie dla ciebie najlepsze. Pamiętaj, że odpowiednio dobrany kolor może również optycznie zagęścić włosy. Warto wiec chwilę się zastanowić!

https://www.instagram.com/p/CAREXqfJU5S/

Karmelowy blond: komu pasuje?

Blond w odcieniu karmelowy to piękny kolor, ale nie każda kobieta będzie w nim dobrze wyglądać. Mogą się na niego zdecydować posiadaczki tak zwanej ciepłej urody. Idealnie więc sprawdzi się dla kobiet, które mają naturalnie ciemniejszą karnację w złocistym lub oliwkowym odcieniu. Dobrze też skomponuje się z zielonymi lub piwnymi oczami i ciemniejszą oprawą oczu. W żadnym wypadku karmelowy blond nie sprawdzi się u posiadaczek bardzo jasnej karnacji i jasnych, niebieskich lub szarych oczu. Taki kolor włosów sprawi, że będziesz wyglądać jeszcze bardziej blado, a kolor oczu stanie się wyblakły. Ponadto najlepiej będzie prezentować się, jeśli masz długie i gęste włosy. Jeżeli chcesz optycznie zagęścić swoją fryzurę zdecyduj się na koloryzację typu sombre lub flamboyage z wykorzystaniem karmelowego blondu.

https://www.instagram.com/p/CDuQWObJI_v/

Farba karmelowy blond: jak uzyskać ten kolor?

Jeśli chcesz się cieszyć idealnym odcieniem o karmelowym blasku, powinnaś udać się do profesjonalnego salonu fryzjerskiego. Niestety podczas próby osiągnięcia tego koloru, może się zdarzyć, że włosy staną się rude, a miejscami nawet czerwonawe. Jeżeli jednak chcesz spróbować osiągnąć karmelowe włosy w domu, to po pierwsze zainwestuj w naprawdę dobrą farbę znanej i cenionej marki. Nie warto inwestować w tanie, ale gorsze farby, które mogą całkowicie popsuć efekt i zniszczyć przy okazji włosy. Oprócz tego pamiętaj także, że kolor będzie w dużej mierze zależny od twojego obecnego koloru włosów. Jeśli jesteś jasną blondynką, łatwo uzyskasz karmelowy odcień. Jeżeli jednak należysz do ciemnych blondynek, powinnaś udać się do fryzjera, który zaopiekuje się twoimi włosami i wyczaruje wymarzony kolor!

Modne odcienie blondu: orzechowy, koniakowy i toffi

Jakie jeszcze kolory blond są obecnie modne? Na szczycie listy trendów pojawia się na przykład orzechowy blond. Jest to nieco chłodniejszy odcień blondu zmieszany z mahoniem. Będzie więc idealny dla kobiet o jaśniejszej karnacji i jasnych oczach.

Oprócz tego warto również sprawdzić koniakowy blond, który jest odcieniem ciepłym i bardzo nasyconym. Mocniej wpada w brąz, ale ma złociste refleksy. Inną opcją jest także toffi, które jest ciemniejszą odmianą karmelowego blondu. Wybór zależy od ciebie!

https://www.instagram.com/p/B_5wEChIWc3/

Nie jesteś pewna, czy karmelowy blond jest dla Ciebie? Sprawdź, jaki masz typ urody!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *