Chiński kalendarz płci dziecka: zaplanuj płeć maluszka

chiński-kalendarz-płci

Marzysz o tym, by mieć synka lub córeczkę? Zastanawiasz się, czy możesz zaplanować płeć malucha? Sprawdź chiński kalendarz płci.

Chiński kalendarz płci dziecka

Ciekawi Cię, czy urodzisz chłopca, czy dziewczynkę? Istnieje wiele zabawnych metod przewidywania płci dziecka. Niesłabnącą popularnością cieszy się chiński kalendarz płci dziecka. Jedna z legend mówi, że liczy już ponad 700 lat i został znaleziony w starożytnym grobowcu królewskim. Inna plotka głosi, że mapę odkryto w podziemnym magazynie Zakazanego Miasta dynastii Ching. Wiele osób twierdzi, że tabela powstała w czasie panowania chińskiej dynastii Qing i opiera się na pięciu elementach (metal, woda, drewno, ogień, ziemia), Ying i Yang oraz Pa Kua (osiem trygramów). Oryginalna mapa znajduje się obecnie w Instytucie Nauki w Pekinie. Przyciąga uwagę kobiet z różnych zakątków świata.

Podczas gdy metoda chińska opiera się na wieku księżycowym matki i księżycowym miesiącu poczęcia, metoda Shettlesa opiera się na takich zmiennych, jak czas stosunku, pozycji i głębokości penetracji. Warto sprawdzić, czy obie metody dadzą taki sam wynik.

Chiński kalendarz płci dziecka kalkulator

Zastanawiasz się, jaki dzień wybrać na zbliżenie, by zwiększyć szanse na urodzenie chłopca lub dziewczynki? Możesz wypróbować kalendarz chiński płci. W Internecie znajdziesz kalkulatory, które pozwolą Ci szybko wykonać niezbędne obliczenia. Wystarczy, że podasz przybliżoną datę zapłodnienia i swoją datę urodzenia. Proponowana metoda liczy ponad 700 lat i nadal cieszy się ogromną popularnością.

Chiński kalendarz płci oparty jest na księżycowym wieku matki i księżycowej dacie poczęcia. Nie martw się, jeśli nie znasz „księżycowych” dat. Z pomocą przychodzi specjalny kalkulator. Wystarczy, że wpiszesz do niego swój wiek i datę poczęcia, a automatycznie przeliczy je na wiek księżycowy i miesiąc. Następnie wyświetli ostateczny wynik.

Wykorzystaj chiński kalendarz płci w postaci tabelki:

chiński kalendarz płci dziecka
Chcąc przewidzieć płeć dziecka możesz podstawić swój wiek i miesiąc poczęcia do tabelki powyżej. Nie wiadomo do końca, jaką skuteczność ma chiński kalendarz płci dziecka, jednak wiele osób twierdzi, że w ich przypadku bezbłędnie przewidział płeć każdego z dzieci.

Chiński kalendarz płci: czy się sprawdza?

Nie wiadomo, jaką skuteczność ma wspomniana metoda. Niektórzy twierdzą, że wynosi ona około 70%. Inne osoby uważają, że kalendarz chinski płci dziecka jest dokładny w 90%. Biorąc pod uwagę, że nie opiera się na żadnych badaniach naukowych, należy traktować go z przymrużeniem oka. Oferuje 50% skuteczność, dlatego potraktuj go jako formę zabawy, a nie metodę naukową. Pamiętaj, że nigdy nie zastąpi USG. Co ciekawe, Chińczycy obliczają wiek dziecka już w chwili, w której znajduje się w łonie matki.

Na przykład, jeśli urodziłaś się 15 stycznia (przed chińskim Nowym Rokiem), wiek księżycowy w czerwcu w tym samym roku będzie wynosił dwa. Jeżeli jednak urodziłaś się 10 marca (po chińskim Nowym Roku), wiek księżycowy będzie wynosił jeden.

Warto pamiętać, że płeć dziecka zależy tylko od chromosomów w plemniku. Połączenie chromosomu Y (od ojca) i X (od matki) sprawia, że urodzi się chłopiec. Jeżeli chromosom X (od ojca) połączy się z chromosomem X (od matki), urodzi się dziewczynka.

Chiński kalendarz nie przewiduje płci bliźniaków, ani trojaczków. Jeśli nie znasz dokładnej daty poczęcia, możesz wziąć średnią. Dodaj 14 dni do ostatniej miesiączki. Dzięki temu łatwiej ustalisz datę owulacji.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *