Depilacja – wybierz najlepszy sposób na gładką skórę!

depilacja

Zbliżająca się wiosna przypomina nam kobietom, że nadchodzi czas bikini. Zaczniemy odkrywać nogi, więc pora pozbyć się zbędnych włosków i pilnować, aby znów za szybko się nie pojawiły. Oczywiście najlepiej, aby efekty utrzymywały się cały rok, dlatego tak ważna jest dla nas odpowiednia depilacja. Jaki rodzaj wybrać? Wszystko zależy od typu twojej skóry, od efektów, jakie chcesz osiągnąć oraz od twojej odporności na ból. Jeśli zastanawiasz się właśnie, na jaką metodę depilacji się zdecydować, to zobacz, co masz do wyboru:

Depilacja mechaniczna

Pierwszy rodzaj jest najbardziej popularny, czyli depilacja za pomocą depilatora, który wyrywa włoski. Na rynku mamy wiele interesujących modeli depilatorów, które są mniej i bardziej delikatne dla skóry. Taka metoda usuwania włosków jest przeznaczona raczej dla mniej wrażliwej skóry, gdyż często uczula i powoduje zaczerwienienia. Efekt utrzymuje się około tydzień lub mniej.

Depilacja woskiem

Również bardzo popularna, szczególnie wśród kobiet, którym zależy na długotrwałym efekcie. Wosk wyrywa włoski wraz z cebulkami, dzięki temu efekt utrzymuje się od 3 do 6 tygodni. Zabieg najlepiej wykonywać u kosmetyczki, ale można go zrobić także w domu. Wosku używa się do depilacji całego ciała, także i miejsc intymnych. Jednak wielkim minusem depilacji woskiem jest bolesność zabiegu oraz to, że nie można go często wykonywać, co oznacza, że trzeba będzie się wspomóc tradycyjną golarką, jeśli włoski zaczną odrastać. Metoda ta nie nadaje się do bardzo wrażliwej skóry.

Depilacja pastą cukrową

Metoda depilacji pastą cukrową znana jest na Dalekim Wschodzie już od lat. U nas zyskuje coraz większą popularność z racji tego, że jest o wiele mniej bolesna niż wosk oraz nie podrażnia aż tak bardzo skóry. Pastę cukrową kupimy w sklepie albo możemy ją wykonać nawet same w domu. Rozgrzana pasta po nałożeniu okleja włosek i nie przykleja się do skóry, dzięki temu jej nie drażni ani nie parzy. Dalsze etapy depilacji wyglądają jak podczas depilacji woskiem. Poniżej tutorial, który pokaże, jak wygląda depilacja pastą cukrową:

Depilacja laserowa

Prawdziwą rewolucją w świecie depilacji jest metoda laserowa, którą do niedawna mogłyśmy wykonać tylko w salonach kosmetycznych. Obecnie dostępne są także domowe laserowe depilatory, ale opinia o nich jest bardzo zróżnicowana. Pierwszym minusem takiej depilacji jest cena całego zabiegu zarówno w salonie kosmetycznym, jak i cena domowego urządzenia. Po drugie depilacja ta będzie działać tylko na ciemnych i grubych włoskach. Tylko wtedy laser będzie w stanie dokładnie zniszczyć cebulki włosa. Wykonując zabieg w salonie musisz liczyć się z tym, że czeka cię kilkanaście takich sesji, a całkowite pozbycie się włosów może potrwać nawet do około roku czasu. Jednak zabieg ten ma też plusy. Nie podrażnia skóry i jest długotrwały.

Depilacja bikini – którą metodę wybrać?

Depilujemy przecież nie tylko nogi, pachy czy ręce, ale także i okolice bikini. Zanim wybierzesz metodę zastanów się, jaki chcesz osiągnąć efekt. Czy chcesz pozbyć się dokładnie całego owłosienia w tych okolicach czy raczej trochę pozostawić. Jeśli chcesz zlikwidować wszystkie włoski, to wybierz depilację brazylijską, którą najlepiej wykonać u kosmetyczki. Jeśli wolisz wydepilować okolice bikini w domu, to stanowczo użyj albo tradycyjnej golarki albo wybierz depilację pastą cukrową, która jest delikatniejsza.

Czy wiesz już, jaka depilacja będzie dla ciebie najlepszym wyborem? Wybierz odpowiedni sposób i ciesz się gładką skórą!

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *