Jak rozciągnąć buty?

jak-rozciągnąć-buty

Czy po męczących poszukiwaniach w sklepach znalazłaś w końcu ładną parę butów? Niestety, po założeniu okazało, że są trochę za ciasne? Przed takim dylematem stoi wiele osób. Zastanawiasz się, czy wrócić do sklepu, aby kupić większy rozmiar? Nie, nie musisz. Sprawdź, jak rozciągnąć buty. Prezentujemy kilka skutecznych sposobów!

Jak rozciągnąć buty?

Lubisz chodzić w eleganckich, solidnych trzewikach? Szukasz sposobu na rozciąganie skórzanych butów? Załóż skarpetki, im grubsze, tym lepsze. W razie potrzeby załóż jeszcze jedną parę skarpet. Teraz sięgnij po obuwie, które zamierzasz rozciągnąć. Włóż je, a następnie włącz suszarkę i ustaw na średni nawiew. Dmuchaj nią na obuwie przez 30 sekund w różnych miejscach, szczególną uwagę zwróć na miejsca, w których Cię ciśnie. Rozciąganie butów suszarka to jeden z najlepszych domowych sposobów. Staraj się nie nagrzewać jednego miejsca zbyt długo, aby zapobiec przegrzaniu i uszkodzeniu materiału. Możesz później zastosować specjalną odżywkę.

Jak rozciągnąć buty na szerokość i w palcach?

Chcesz rozciągnąć ulubioną parę czółenek? Zastanawiasz się, jak rozciągnąć szpilki w palcach? Wlej wodę do worka, tak by wypełnił ¾ obuwia. Teraz dokładnie zasuń zamek błyskawiczny. Sprawdź, czy nie ma wycieków. Upewnij się również, że worek z wodą dotarł do obszaru palców. Następnie umieść buciki w zamrażarce, aż woda zamieni się w lód. Wyjmij je, trzymaj na stole lub blacie 20 minut i z powrotem włóż do zamrażarki. Powtarzaj tę czynność tak długo, aż będziesz zadowolona z efektów. Jeśli zastanawiasz się, jak rozciągnąć buty w palcach, ten sposób na pewno Ci się spodoba. Ta metoda najlepiej sprawdzi się w przypadku nieskórzanego obuwia, szpilek, trampek i bucików z odkrytymi palcami.

Jak rozciągnąć skórzane buty?

Jeśli masz dwa ziemniaki, możesz łatwo rozwiązać ten problem. Szukasz szybkiego sposobu na to, jak rozciągnąć buty skórzane? Obierz ziemniaki, a następnie nadaj im kształt noska buta. Osusz je ręcznikiem. Teraz włóż po jednym ziemniaku do każdego bucika. Zostaw je na noc, a rano buciki już będą luźniejsze.

Jak rozciągnąć buty z tworzywa sztucznego?

Jeśli boisz się eksperymentów, wybierz się do profesjonalisty. Rozciąganie butów u szewca jest niezawodne. Nie musisz się wtedy martwić, że zrobisz coś nie tak. Wykorzystując specjalne maszyny i metody, szewc odpowiednio rozciągnie obuwie. Wspomniany sprzęt wywiera delikatny nacisk i ciepła. Ile kosztuje rozciąganie butów u szewca? Zazwyczaj musisz wydać 30-40 zł. Masz jednak pewność, że buciki nie ucierpią w czasie całej procedury.

Jak rozciągnąć buty zamszowe?

Następna metoda jest łatwa, szybka i tania. Sprawdź, jak rozciągnąć buty lakierki. Zmocz kilka gazet, a następnie zwiń. Uważaj, by nie zmoczyć ich całkowicie, ponieważ możesz uszkodzić wnętrze obuwia. Kiedy już zmięłaś gazetę, włóż ją do bucików i pozostaw do wyschnięcia. Jeśli nie wiesz, jak rozciągnąć zamszowe buty, wypróbuj ten sposób. Kiedy gazeta będzie już sucha, wyjmij ją, a następnie przymierz buciki. Jeżeli to nie pomoże, wypróbuj specjalny spray. Znajdziesz go w wielu sklepach obuwniczych. Spryskaj nim szczególnie ciasne miejsca, a później pochodź trochę w butach. Dzięki temu łatwo i szybko dopasujesz je do stóp.

Jak rozciągnąć buty sportowe?

Załóż dwie pary grubych skarpet, a następnie buty. Teraz pochodź w nich po domu przynajmniej przez pół godziny. Jeśli zapytasz rodzinę i znajomych, jak rozciągnąć buty, wiele osób zaproponuje właśnie ten sposób. Zdejmij buciki, a następnie włóż je jeszcze raz. Jeżeli nadal masz problem z założeniem, pochodź w nich jeszcze trochę. Wiele osób zastanawia się, jak rozciągnąć buty ze skóry. To najprostszy sposób. Wspomniana metoda jest jednak czasochłonna. Zarezerwuj sobie kilka dni, aby uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Zobacz też:

Opublikowany w Moda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *