Chcesz wiedzieć, jak zrobić sok z selera naciowego? Sok ten zdobywa coraz większą popularność. Mówi się, że pomaga w odchudzaniu oraz wykazuje szereg cennych dla organizmu właściwości. Nie jest on jednak miksturą idealną na wszystko, jak uważają niektórzy, ale jego spożywanie może pomóc w regulowaniu pracy naszego organizmu.
Sok z selera naciowego: właściwości
Seler, jako samo warzywo, zawiera bardzo dużą ilość wody. Jedna szklana soku wypita rany pozwala nawodnić organizm nawet na kilka godzin. Sok z selera obniża również ciśnienie krwi oraz doskonale oczyszcza. Zawiera w sobie potas, który stymuluję produkcję moczu, dzięki czemu w naturalny sposób pozbywamy się toksyn oraz nadmiaru wody z organizmu.
Seler to także bogate źródło błonnika. Sok z tego warzywa jest więc sycący oraz wspomaga trawienie i przyspiesza metabolizm dzięki wyrównaniu objętości kwasu solnego. Stanowi idealny ratunek na zaparcia i problemy żołądkowe.
Sok z selera naciowego bogaty jest także w duże ilości flawonoidów, które wykazują właściwości przeciwzapalne i przeciwutleniające. Jego spożywanie zaleca się osobom borykającym się z problemami skórnymi typu egzema, trądzik czy zapalenia. Regularne picie soku z selera może całkowicie wyeliminować te problemy. Oprócz tego powinny po niego sięgnąć także osoby problemami z pęcherzem, nadnerczami oraz tarczycą.
Sok z selera naciowego na czczo: efekty
Wiele gwiazd oraz dietetyków promuje picie soku z selera rano na około 30 minut przed pierwszym posiłkiem. Powszechnie uważa się, że pomaga to schudnąć. To połowiczna prawda. Sok z selera sam w sobie nie odchudza, ale pomaga przyspieszyć metabolizm, a co za tym idzie – spalamy kalorie szybciej i pozbywamy się toksyn. Wypicie soku rano zaspokoi głód, co pomoże ci także ograniczyć ilość porannego posiłku. Zamiast sytego śniadania, chętniej sięgniesz po coś lżejszego i zdrowszego.
Oprócz tego sok ten doskonale cię nawodni. Może być więc dobrym pomysłem przed porannym treningiem. Regularne spożywanie soku z selera naciowego sprawi, że poprawi się także wygląd twojej skóry, obniży ciśnienie krwi oraz wyrówna pracę układu trawiennego. Będziesz się czuła lekka i dodasz sobie rano energii.
Jak zrobić sok z selera naciowego i kiwi
Sam sok z selera może mieć dosyć specyficzny smak, który zazwyczaj nie przypada ludziom do gustu. Najlepiej więc przygotować koktajl mieszając go z innymi owocami czy warzywami. Oto jeden z naszych ulubionych!
Potrzebujesz
- 2 łodygi selera
- 2 kiwi
- 1 jabłko opcjonalnie
- miód
- woda
Przygotowanie
Obierz kiwi i jabłko i pokrój w kostkę. Łodygi selera umyj i pokrój na drobne kawałki. Wszystko umieść w blenderze i zmiksuj. Następnie dodaj łyżeczkę miodu oraz opcjonalnie sok z cytryny. Jeśli koktajl jest za gęsty stopniowo dodawaj do niego wody.
Sok z selera naciowego i buraka
Kolejną opcją jest sok z selera i buraka. Oba składniki działają przeciwzapalnie, dostarczają wielu witamin i minerałów.
Potrzebujesz
- 2 łodygi selera
- 1 buraka
- 1 jabłko
- sok z cytryny
- miód opcjonalnie
Przygotowanie
Obierz jabłko i buraka i pokrój w kostkę. Pokrój też selera na mniejsze kawałki. Zblenduj i dodaj łyżeczkę soku z cytryny oraz miód. Pamiętaj, by nie pić soku od razu, gdyż świeżo wyciśnięty sok z buraka może podrażnić żołądek. Odczekaj 30 minut.
Sok z marchwi i selera naciowego
Dodanie marchewki do soku z selera działa jak eliksir młodości. Marchew doskonale wpływa na poprawę kondycji skóry. Zawiera między innymi witaminę A, C i E, które wspomagają prawidłowe funkcjonowanie komórek skóry.
Potrzebujesz
- 2 łodygi selera
- 1 marchewkę
- łyżeczkę soku z cytryny
Wszystkie składniki umyj. Marchewkę obierz i pokrój. Zblenduj wszystko razem.
Zobacz też: