Prezenty od Mikołaja dla dziewczynek

Wczoraj napisaliśmy  list last minute do Świętego Mikołaja od chłopca, a dziś czas na córeczki. Co może być spełnieniem marzeń dziewczynki?

Nie ulega wątpliwości, że wszystkie nasze dziewczynki były na tyle grzeczne, aby pod choinką znaleźć wymarzony prezent od Świętego Mikołaja. Niestety dopóki nie nauczą się dobrze mówić, pozostaje nam zgadywanie jakie są ich marzenia…

Lalka

Jest pierwszym, co przychodzi do głowy, gdy myślimy o dziewczynce. Może być mięciutka lalka-przytulanka albo np.  lalka dzidziuś, która płacze i je. Prezent stary jak świat, ale wciąż cieszy kolejne pokolenie dziewczynek.

Klocki

Klocki kojarzone są zazwyczaj z chłopcami. Zupełnie niepotrzebne. Dziewczynkom też przyda się zabawa nimi, ponieważ rozwija sprawność rączek i pobudza wyobraźnię.

Odkurzacz

Można nabyć wiele modeli. W zabawce wcale nie chodzi o sprzątanie, ale o naśladowanie dorosłych, co małe księżniczki uwielbiają. Jednocześnie pchanie zabawki przed sobą sprawia dziecku dużo frajdy.

Zabawka do ciągnięcia

Tuż po pierwszych urodzinach dzieci wchodzą w etap, kiedy lubią zabawki dające się ciągnąć za sobą. Niektóre modele po pociągnięciu zaczynają grać albo świecić. Dodatkowo mają przyciski umożliwiające włączanie melodyjek, gdy nikt nie ciągnie zabawki.

Pudełko na kształty

Gdy tylko młode damy nauczą się wrzucać rzeczy do pojemników, można zacząć uczyć je wrzucania różnych kształtów. Najpopularniejszą formą zabawki jest chyba garnuszek, do którego wrzuca się klocki o różnych kształtach. Można jednak znaleźć np. zwierzątka działające na tej samej zasadzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *