Puszące się włosy? Wypróbuj ten sposób!

sposoby na puszące włosy

Jaki jest najlepszy sposób na puszące się włosy? Keratyna! Jeśli masz ten problem, to powinnaś ją wypróbować. Dowiedz się więcej!

Dlaczego włosy się puszą?

Puszące się włosy to problem bardzo wielu kobiet. Włosy wyglądają wtedy jak stóg siana i za nic nie można ich ułożyć. Przyczyny puszenia się włosów mogą być różne. Zazwyczaj zależy to od ogólnego stanu włosów. Jeśli są zbyt zniszczone i źle nawilżone, to będą się puszyć w trakcie deszczowych dni, kiedy wilgoć powietrza jest większa. Oprócz tego może to być po prostu taki typ włosów albo zbyt mało witamin wspomagających kondycję włosów i paznokci jak witamina A czy E. Puszenie się powoduje także suszenie zbyt gorącym strumieniem powietrza, a także używanie złych kosmetyków zawierających alkohol oraz zjonizowane składniki. Jaki jest więc najlepszy sposób na puszące się włosy? Odpowiedzią jest keratyna.

Czy jest keratyna i dlaczego jest taka dobra na włosy?

Keratyna jest białkiem, które znajduje się we włosach, skórze i paznokciach. Jej niedobór sprawia, że kondycja włosów i ciała staje się znacznie gorsza. Właśnie dlatego tak ważne jest jej systematyczne uzupełnianie. Keratynę znajdziemy w wielu pielęgnacyjnych kosmetykach. Dzięki nim włosy stają się błyszczące, gładkie i zdrowe, a skóra elastyczna, miękka i promienna. Jeśli więc masz problem z puszącymi się i zniszczonymi włosami to keratyna do włosów do coś dla ciebie!

Keratynowe prostowanie – sposób na puszące się włosy!

Ostatnio bardzo popularny stał się sposób na puszące się włosy w postaci keratynowego prostowania włosów. Zabieg ten polega na “wprasowaniu” keratyny we włosy za pomocą wysokiej temperatury. Dzięki temu keratyna zostaje uzupełniona, a włosy stają się miękkie, lśniące, mocne i zdrowe. Jedynym minusem jest to, że po zabiegu nie łatwo jest zakręcić czy pofalować włosy. Efekt prostych włosów utrzymuje się około 3 do 6 miesięcy. Zabieg możesz wykonać w niemal każdym, lepszym salonie fryzjerskim. Ceny zabiegu wahają się od 300 do 600 zł.

Sposób na puszące się włosy – keratynowe prostowanie w domu

Zabieg keratynowego prostowania można też wykonać w domu. W internecie możemy zakupić specjalne zestawy do zabiegu. Niestety jednak efekt może znacznie odbiegać od tego profesjonalnego oraz jest o wiele bardziej czasochłonny i męczący.

Odżywka na puszące się włosy

Inny sposób na puszące się włosy to odpowiednia odżywka, która będzie zawierać dużo keratyny oraz będzie na bazie olejków naturalnych. Możesz też użyć samych olejków, szczególnie na puszące się końcówki. Jednak uważaj, aby nie przesadzić z nawilżaniem. Odżywki lub olejku używaj nie więcej niż trzy razy w tygodniu.

Znasz już sposób na puszące się włosy? A może ty masz jakiś swój sprawdzony trik?

Zobacz też:

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *