Jak obliczyć ascendent?

ascendent

Astrologia wykorzystuje ciała planetarne, domy i znaki zodiaku, by przekazać oryginalny punkt ekliptyki, znany również ascendent. Przedstawia położenie słońca, gwiazd, księżyca i planet w określonym miejscu i czasie. Sprawdź, jaki jest Twój znak wschodzący!

Co to jest ascendent?

Ascendent (znak wschodzący) określa esencję Twojej osobowości. To punkt ekliptyki, który wschodzi w konkretnym momencie i miejscu na Ziemi. Słońce symbolizuje najgłębszą jaźń, księżyc reprezentuje Twój wewnętrzny krajobraz emocjonalny, z kolei znak wschodzący określa Twój pogląd na świat i wrażenie, jakie wywierasz na innych. Odzwierciedla Twój naturalny system obronny i sposób radzenia sobie z problemami.

Jak sprawdzić ascendent?

Aby sprawdzić swój ascendent, musisz znać swój znak zodiaku, godzinę urodzenia i miejsce narodzin. Pamiętaj, że nawet kilka minut może zmienić Twój znak wschodzący. Słońce potrzebuje 30 dni na przecięcie znaku ziemi, jednak obrót Ziemi wskazuje, że znak wschodzący zmienia się co dwie godziny.

Jak obliczyć ascendent?

W horoskopie urodzeniowym trzy główne punkty planetarne, takie jak słońce, księżyc i ascendent, określają Twoją osobowość. Prawie wszyscy znają swój znak słońca, ale wiele osób nie jest zaznajomiona z księżycem i znakiem wschodzącym.

Aby znaleźć swój ascendent, dowiedz się, o której godzinie się urodziłaś. Teraz możesz skorzystać z serwisów lub aplikacji wróżbiarskich. Wystarczy, że wprowadzisz odpowiednie informacje (data urodzenia, dokładna godzina urodzin i miejsce narodzin). Kalkulator obliczy Twój znak wschodzący.

Ascendent + każdy znak (opis cech)

Ascendent w Baranie: jesteś odważna, uparta, niezależna, szybka i bezpośredai. Masz władczą i bardzo silną osobowość, dlatego możesz onieśmielać. Lubisz rywalizować i chętnie podchodzisz do nowych wyzwań. Działasz także zgodnie ze swoją intuicją, która zazwyczaj się nie myli. Najpierw robisz, później myślisz. Pomimo niezależności i dość szorstkiego obycia, godzisz się na kompromisy.

Ascendent w Byku: powolny, stały, zdolny i wytrzymały to przymiotniki, które określają Cię najlepiej. Dobrze sobie radzisz w trudnych warunkach. Często jesteś lojalny wobec tych, na których Ci zależy. Nie lubisz zmian. Masz praktyczne podejście do życia. Na pierwszym miejscu stawiasz bezpieczeństwo. Prowadzisz aktywny tryb życia, lubisz spędzać kreatywnie czas wolny.

Ascendent w Bliźniętach: postrzegasz świat jako miejsce do nauki. Lubisz poznawać nowych ludzi, zadawać pytania i podróżować. Najprawdopodobniej jesteś ekspertem od mediów społecznościowych. Zawsze robisz mnóstwo rzeczy na raz. Masz milion pomysłów na minutę. Czasami możesz czuć się przytłoczony chęcią zrobienia wszystkiego. Spróbuj wtedy skupić się na jednym lub dwóch projektach.

Ascendent w Raku: jesteś postrzegana jako łagodna, opiekuńcza istota. Jeśli coś Cię zaskoczy, możesz się błyskawicznie wycofać lub czuć się onieśmielona. Wydajesz się słodka, a nawet niewinna. W związku wykazujesz zazwyczaj rzeczowe, praktyczne podejście. Cenisz sobie bezpieczeństwo.

Ascendent dla każdego znaku zodiaku

Ascendent w Lwie: jesteś pewna siebie, energiczna, zabawna i kreatywna. Żyjesz chwilą, ale możesz wymagać dużo od innych. Nie każdy nadąża za Twoją ognistą energią. Nikt nie przejdzie obok Ciebie obojętnie. Promieniujesz energią i magnetyzmem. Z drugiej możesz podejmować pochopne decyzje i wpadać w złość.

Ascendent w Pannie: przyciągasz inteligencją, powściągliwą naturą. Bywasz nieśmiała i potrzebujesz czasu na analizę otaczających Cię rzeczy. Możesz być postrzegana jako dość zdystansowana, a nawet krytyczna. Masz dużą świadomość ciała, dlatego wyczuwasz najmniejsze sygnały, jakie Ci daje. Dostrzegasz drobne szczegóły, których inni nie zauważają.

Ascendent w Wadze: jest miła, przyjacielska, słodka, urocza i uczciwa. Bez wysiłku przyciągają innych do siebie. Lubisz spotykasz się z ludźmi i dobrze współpracujesz w grupie. Bywasz niezdecydowana, ale masz dobre intencje, ponieważ chcesz wszystkich uszczęśliwić. Pamiętaj, że nie zawsze jest to możliwe. Często kłócisz się i rywalizujesz z partnerem, dopóki nie nauczysz się od czasu do czasu porzucać słodkiego wizerunku i przestać obwiniać drugą połówkę, gdy poszło coś nie tak.

Ascendent w Skorpionie: Twój sposób życia budzi szacunek, a u niektórych nawet strach. Ludzie mogą Cię kochać lub nienawidzić, ale nie przejdą obojętnie. W swoich kontaktach z innymi szukasz odpowiedzi, czytasz między wierszami. Bardzo cenisz sobie prywatność, możesz mieć skłonność do nadmiernej kontroli.

Ascendent: cechy osobowości

Ascendent w Strzelcu: podchodzisz optymistycznie do życia, uważasz, że „szklanka jest do połowy pełna”. Jesteś szczera i uparta. Masz duże poczucie humoru. Bywasz dość bezpośrednio, ale ludzie Cię lubią i wybaczają Twoje faux-pas. Zazwyczaj masz dużo do powiedzenia i zaoferowania. Nawet kiedy czujesz się źle, umiesz znaleźć plusy w danej sytuacji.

Ascendent w Koziorożcu: jesteś punktualna i dobrze przygotowana. Oczekujesz dużo zarówno od siebie, jak i od innych. Często robisz rzeczy, o których inni mogą tylko pomarzyć. Nawet kiedy żartujesz, wiele osób myśli, że mówisz poważnie. Jesteś odpowiedzialna, pracowita i dobrze zorganizowana.

Ascendent w Wodniku: jesteś intelektualistą i indywidualistką. Wyróżniasz się z tłumu, robisz to, co uważasz za stosowne, nie oglądając się na innych. Dajesz innym dużo wolności. Możesz wydawać się nieco zdystansowana, ale też pomocna i sympatyczna.

Ascendent w Rybach: chociaż często jesteś cicha i nieśmiała, bywasz też namiętna i rozmowna. Łatwo ulegasz wpływom innych. Masz łagodną osobowość. Często chodzisz z głową w chmurach. Kiedyś ktoś spotyka Cię pierwszy raz, może mieć wrażenie, że nie zwracasz na niego uwagi i myślisz o czymś innym.

Zobacz też:

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *