Piżamy kombinezony. Wygoda i poczucie humoru w sypialni!

piżamy kombinezony

Prawdopodobnie niejedna z was zetknęła się już z piżamami kombinezonami. Można je spotkać w wielu sieciówkach i zyskały już dużo fanów. Określane także jako „onesie”, przywędrowały do nas z Japonii, która znana jest z nietuzinkowych ubiorów. Jakie są rodzaje onesie i czy jest to tylko piżama kombinezon damska i dziecięca? Piżamy kombinezony może nosić każdy. Niezależnie od wieku i płci, choć na pewno wśród dorosłych więcej jest fanek niż fanów tego rodzaju ubioru do spania.

Na noc przemień się w słodkiego kota albo w zabawnego minionka

Ludzie pokochali onesie, bo są m. in. bardzo wygodne, luźne, często wykonane z bardzo miłego materiału, a ich rola często nie ogranicza się tylko do bycia ubraniem do spania. Niektórzy zakładają je nawet na imprezy np. Halloween lub po prostu chodzą w nich po domu a nawet po mieście. Zależnie od tego jakie są wasze upodobania, możecie zdecydować się na klasyczne kombinezony z różnymi nadrukami albo nietuzinkowe w kształcie zwierząt lub postaci z bajek. Te drugiego typu określane są słowem „kigurumi” lub skróconą wersją „kigu”. Można to przetłumaczyć jako „ubranie typu zabawka”. Wzorów jest co nie miara!  Jednym z popularniejszych jest piżama jednorożec, którym pochwaliła się kilka lat temu nawet Miley Cyrus pojawiając się w takim stroju na lotnisku.

Piżama kombinezon dla dorosłych

Wbrew pozorom piżamy kombinezony zwierzaki są świetnym wyborem dla dorosłych. Po całym, często stresującym, dniu w pracy można pozwolić sobie na trochę beztroski i szaleństwa. Jest to dobry sposób na poprawę nastroju i zrelaksowanie się. Piżama damska kombinezon to także dobre przebranie na babski wieczór z przyjaciółkami. Prawdopodobnie piżamy kombinezony w formie zwierząt są częściej kupowane przez kobiety. Jednak w sklepach internetowych możemy zobaczyć stylizacje dla par, a wtedy określenie „być tygrysem w sypialni” przestaje być tylko metaforycznym zwrotem!

Jeśli jednak nie macie ochoty na bycie żyrafą czy pandą, ale chętnie zamieniłybyście swoją koszulę nocną na piżama kombinezon, to także znajdziecie coś dla siebie. Tutaj przeważają piżamy damskie kombinezon, ale mężczyźni też na pewno coś znajdą.

Piżama kombinezon dla dzieci

Piżama w formie zwierzęcia lub postaci z bajek to wspaniałe rozwiązanie jeśli Twoje dziecko czasem marudzi kiedy chcesz je położyć do łóżka. Na pewno nie będą się mogły doczekać, aż w końcu staną się uroczym liskiem lub kotkiem i chętniej pójdą spać. One siepolubią zarówno dziewczynki jak i chłopcy. Wśród wzorów są także te mniej „słodkie”, np. smoki i rekiny. Tak jak w przypadku piżam dla dorosłych w sklepach znajdziemy także klasyczne piżamy z pięknymi nadrukami.

Piżama kombinezon to nie tylko wygoda, ale także świetna zabawa i sposób na poprawę nastroju – szczególnie jeśli zdecydujecie się na wzór jakiegoś zwierzęcia. Dzieci je pokochają, a dorośli będą mogli poczuć się też troszkę jak dzieci, beztrosko.

Opublikowany w Moda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *