Biotyna – sekret pięknych i zdrowych włosów

Chcesz mieć piękne włosy, skórę i paznokcie? Biotyna pomoże Ci osiągnąć ten cel! Sprawdź, co powinnaś o niej wiedzieć i zainwestuj w nią!

Biotyna – skąd się bierze i czym jest?

Marzysz o pięknych i zdrowych włosach, mocnych paznokciach i gładkiej skórze? Stosujesz najróżniejsze kosmetyki, ale nie przynoszą one oczekiwanych efektów? Jeśli tak, to koniecznie powinnaś pomyśleć o biotynie. Staje się ona coraz bardziej popularna w urodowym świecie i to nie bez powodu. Potrafi zdziałać prawdziwe cuda. A czym tak naprawdę jest? Biotyna to inaczej mówiąc witamina B7 albo witamina H. Jest ona koenzymem występujących zarówno w roślinach, jak i w produktach pochodzenia zwierzęcego. Jej głównym zadaniem jest wspomaganie reakcji metabolicznych jak przetwarzanie białek, węglowodanów i tłuszczy. Dzięki temu warunkuje ona produkcję keratyny oraz działa przeciwzapalnie. Właśnie dlatego jest niezbędna do utrzymania prawidłowej kondycji włosów i skóry.

Biotyna na włosy – działanie

Jak już wspomnieliśmy biotyna warunkuje powstawanie keratyny, która jest podstawowym składnikiem włosów, skóry i paznokci. Witamina B7 zasila tkankę włosa dzięki temu stają się one spójne, sprężyste i bardzo mocne. Jednak działa ona także na skórę głowy. Poprawia stan cebulek włosowych, co przyspiesza porost włosów. Zapobiega także wszelkim niekorzystym zapaleniom skóry głowy oraz łuszczeniu się i łupieżowi. Zatrzymuje też nadmierny łojotok.

Biotyna wpływa także na wytwarzanie hemoglobiny, która odpowiedzialna jest za dotlenianie komórek skóry i włosów. Wszystko to ma naprawdę zbawienne działanie na całe ciało!

Niedobór witaminy B7

Niedobór tego cennego składnika w organizmie może prowadzić do wielu chorób nie tylko związanych z osłabieniem włosów, ale także i z takimi schorzeniami jak depresja, osłabienie, drętwienie kończyn, podwyższenie cholesterolu we krwi, zapalenia skóry i mięśni, łamliwość paznokci, a nawet przyspieszone siwienie włosów! Warto ją więc regularnie uzupełniać.

Naturalne źródła biotyny:

Naturalną biotynę znajdziemy w takich produktach jak:

  • orzechy
  • drożdże
  • żółtka jaj
  • ryby
  • soja
  • grzyby
  • wątróbka

Biotyna w tabletkach – cena i opinie

Oczywiście witaminę B7 możemy kupić też w postaci tabletek. Nie jest ona droga. Ceny wahają się zazwyczaj od około 15 do 60 zł w zależności od pochodzenia tabletek, stężenia witaminy oraz rodzaju. Niemniej jednak warto posiadać ją w swojej apteczce i regularnie zażywać! Będziesz zaskoczona efektami!

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *