Jak ściągnąć paznokcie żelowe domowym sposobem?

Jak ściągnąć paznokcie żelowe?

Chcesz wiedzieć, jak ściągnąć paznokcie żelowe w domu? Nie masz czasu na wizytę u kosmetyczki albo nie chcesz wydawać pieniędzy? Istnieje kilka sposobów, aby móc poradzić sobie z tym zadaniem samodzielnie. Przyda ci się parę akcesoriów, ale to wcale nie takie trudne, jak się może wydawać. Poznaj nasze triki!

Jak bezpiecznie ściągnąć paznokcie żelowe?

Największą zaletą paznokci żelowych (może poza pięknym połyskiem), jest ich trwałość. Dopóki płytka nie urośnie, możesz cieszyć się pięknym manicurem bez śladu jakichkolwiek odprysków czy uszkodzeń. Problem zaczyna się wtedy, gdy pojawia się odrost na paznokciu, a Ty nie marzysz o niczym innym, jak tylko o tym, by wreszcie ściągnąć paznokcie żelowe. Jak zrobić to bezpiecznie? Na pewno nie zrywając mechanicznie lakier z płytki!

Gdy chcemy zdjąć paznokcie żelowe pierwszą opcją, jaka przychodzi nam do głowy jest wizyta u kosmetyczki. Samo zdjęcie żelu nie trwa długo, bo zaledwie 30-40 minut. Można połączyć go z opiłowaniem paznokci i odsunięciem skórek. W zależności od tego, czy idziemy na samo ściągnięcie żelowych paznokci czy też manicure (zwykły lub hybrydowy), cena zabiegu może wahać się od 20 do nawet 100 zł.

To jednak nie jedyna możliwość! Zdjęcie żelu z paznokci wbrew pozorom nie jest trudne i z łatwością zrobisz to sama w domu. Najprostszym sposobem jest użycie w tym celu pilniczka lub acetonu. Możesz też usunąć żelowe paznokcie z pomocą frezarki. Jak ściągnąć żelowe paznokcie krok po kroku różnymi sposobami? Oto krótki poradnik, dzięki któremu z łatwością sobie poradzisz!

Jak ściągnąć paznokcie żelowe domowym sposobem

Jeśli chcesz zdjąć paznokcie żelowe w domu, masz do wyboru kilka metod, które łatwo wykonać samodzielnie. Pamiętaj jednak, że każda domowa metoda może narazić twoje naturalne paznokcie na zniszczenie. Musisz mieć to na uwadze. Mimo wszystko warto sięgnąć po te triki:

Usuwanie paznokci żelowych acetonem krok po kroku

Paznokcie żelowe możesz spróbować usunąć za pomocą acetonu:

  • najpierw zabezpiecz skórki wazeliną lub olejkiem do paznokci
  • przygotuj sobie 10 wacików, które będziesz zanurzać w acetonie. W sklepach dostępne są specjalne acetony do paznokci żelowych i hybrydowych.
  • Zanurz wacik, przyłóż do paznokcia i następnie owiń paznokcie folią aluminiową.
  • Trzymaj paznokcie owinięte folią przez około 20 minut. Potem zdejmij folię i delikatnie odsuń żel z paznokci za pomocą drewnianego patyczka.

Neonowe paznokcie – hit sezonu!

jak usunąć paznokcie żelowe
jak usunąć paznokcie żelowe / unsplash

Jak ściągnąć paznokcie żelowe pilnikiem?

Kolejną metodą jest usunięcie żelu za pomocą pilnika. Jednak ta metoda można uszkodzić płytkę paznokcia. Należy bardzo uważać:

  • najpierw musisz skrócić paznokcie za pomocą nożyczek lub cążek.
  • następnie sięgnij po gruby pilnik o ziarnistości około 100. Im wyższa wartość wskazana na pilniku, tym mniej ostry będzie. Idąc tym tropem pilnik o ziarnistości 180 będzie delikatniejszy niż 100, a 240 przyda się przy usuwaniu żelu blisko naturalnej płytki paznokcia
  • piłuj żel z paznokci bardzo wolno i często zdmuchuj resztki żelu, abyś mogła zauważyć swój naturalny paznokieć i go nie uszkodzić.
  • kiedy większość płytki będzie odsłonięta, resztki żelu usuń delikatniejszym, drobnoziarnistym pilnikiem.

Pamiętaj, aby po każdej z tych dwóch metod nałożyć na paznokcie odżywkę albo olejek, które je odbudują i wzmocnią.

Jak zdjąć żelowe paznokcie frezarką?

Jeśli masz w domu frezarkę do paznokci, to możesz jej użyć. To właśnie za jej pomocą manicurzystki pozbywają się żelu z paznokci. Jak to zrobić?

  • zacznij od gruboziarnistej końcówki i powoli zdejmuj żel, aż zauważysz swój naturalny paznokieć.
  • następnie wymień końcówkę na mniejszą i drobnoziarnistą i usuń resztki żelu.

Bądź ostrożna, bo frezarką można sobie łatwo zrobić krzywdę! Jeśli nie masz wprawy pracuj na wolnych obrotach.

Poznaj sposób na rozdwajające się paznokcie!

Pielęgnacja płytki po zdjęciu żelu

Tuż po ściągnięciu żelu płytka paznokcia może być cienka i cieszyć się niezbyt dobrą kondycją. Dobrze by było, gdybyś od razu postawiła na nawilżenie i odżywienie. Możesz zastosować jeden z kosmetyków z drogerii lub znane już naszym babciom domowe sposoby na paznokcie. Jednym z popularnych preparatów jest olejek rycynowy. Należy go dwa razy dziennie wcierać w płytkę oraz skórki wokół paznokcia.

Innym patentem na odżywienie płytki jest moczenie rąk w lekko podgrzanej oliwie z oliwek z dodatkiem soku z cytryny. W tak przygotowanej kąpieli moczymy przez kilka minut dłonie i paznokcie. Następnie osuszamy je i smarujemy kremem.

Paznokcie możemy także moczyć w mieszance 1:1 octu jabłkowego i wody – ten sposób jest polecany szczególnie wtedy, gdy borykamy się z grzybicą bądź bakteryjnymi chorobami skóry oraz paznokci.

Nawet po długotrwałym noszeniu żelu na paznokciach taka pielęgnacja powinna przynieść oczekiwane efekty i przywrócić zdrowy wygląd płytce. Jak widzisz odpowiedź na pytanie, jak ściągnąć paznokcie żelowe nie jest skomplikowana i z łatwością poradzisz sobie z tym zadaniem w domu.

Zobacz też: Trendy w manicure na zimę

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *