Prezenty na komunię [najciekawsze pomysły]

Prezenty na komunię powinny mieć charakter pamiątkowy i symboliczny, jednak coraz ciężej jest trafić w gusta maluchów. Zobaczcie nasze propozycje!

Prezenty na komunię – z pompą czy symboliczne?

Prezenty na komunię tradycyjnie mają uczcić ważne wydarzenie w życiu małego chrześcijanina. Niestety coraz częściej popadamy w skrajności i z tej ważnej, religijnie chwili robimy okazję do przyjęć i obdarowywania dziecka drogimi prezentami. Dzieci coraz częściej też oczekują, by prezent na komunię był duży i drogi, ponieważ takie dostają ich rówieśnicy. Jednak warto przekazać dziecku wcześniej, że pierwsza komunia to chwila podniosła ze względów religijnych, ponieważ maluch staje się częścią wspólnoty Kościoła, a prezenty są tylko dodatkiem do tego. Dzięki zdroworozsądkowym podejściu i wcześniejszej edukacji dziecka, prezenty na komunię nie staną się dla malucha najważniejsze tego dnia, a rodzice i bliscy nie będą musieli zaciągać kredytów i pożyczek, by sprezentować “wymarzone” przedmioty. Jaki prezent na komunię będzie najodpowiedniejszy?

Prezenty na komunię (kolaż redakcja; zdjęcia materiały partnera, instagram.com/festejarcomamor, etsy.com, grand-rowery.pl)
Prezenty na komunię (kolaż redakcja; zdjęcia materiały partnera, instagram.com/festejarcomamor, etsy.com, grand-rowery.pl)

Prezenty na komunię dla dziewczynki

Co na komunię dla dziewczynki będzie najodpowiedniejsze? Wszystko zależy od zasobności portfela, jednak tradycyjnie dajemy łańcuszki lub dziecięcą biżuterię. Rowery na komunię to bardzo popularny wybór i sprawdzą się zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców. Z racji tego, że maluchy coraz szybciej zaczynają używać telefonów czy tabletów, bardzo dobrym pomysłem na prezent mogą być etui i futerały na te sprzęty. Dla dziewczynek można znaleźć piękne, wielokolorowe etui, dzięki którym poczują się jak małe księżniczki.

Zobacz też:

Prezenty na komunię dla chłopca

Chociaż łańcuszek będzie zawsze dobrym prezentem, to jeśli decydujemy się na biżuterię dla chłopca – postawmy na zegarki na komunię. Malucha raczej ucieszą te o bardziej sportowym charakterze, które są też wytrzymalsze i przetrwają zabawy nawet większych łobuziaków. Prezenty na komunię to coraz częściej bardzo drogie quady czy gokarty, ale o wiele lepszym wyborem będzie tradycyjny rower. Są one bezpieczniejsze i zapewnią dziecku dobrą, aktywną zabawę na świeżym powietrzu.

Często zamiast prezentów materialnych dajemy maluchowi pieniądze. To rodzi pytanie, ile daje się na komunie? Nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ wszystko zależy od zasobności naszego portfela. Należy dać tyle, ile jest w naszych możliwościach i ile uważamy za stosowne. Mądrzy rodzice z pewnością się nie poczują urażeni, jeśli damy “za mało” i powinni być w stanie przekazać dziecku, że prezenty na komunię powinny mieć charakter pamiątkowy i symboliczny, a najbardziej liczy się obecność bliskich i ich pamięć o maluchu.

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *