Botoks na włosy – ratunek na zniszczone kosmyki!

botoks na włosy

Botoks na włosy to nowa metoda pielęgnacji włosów, która poradzi sobie z nawet najbardziej zniszczonymi kosmykami. W przeciwieństwie do botoksu twarzy, jest bezinwazyjna i bezbolesna. Jeśli więc narzekasz na osłabione, matowe i łamliwe włosy, powinnaś dowiedzieć się więcej o tym nowym sposobie pielęgnacji!

Botoks na włosy – jak stosować

Na czym polega botoks włosów? Wbrew pozorom zabieg ten nie ma nic wspólnego z botoksem, o którym pewnie już nie raz słyszałaś. Podczas zabiegu nie używa się ani igieł ani toksyny botulinowej. Zamiast tego fryzjer lub kosmetyczka używa specjalnego serum, które zawiera w sobie kwas hialuronowy, kolagen, wyciąg z jagód Acai oraz keratynę. Wszystkie te składniki pozytywnie wpływają na wzmocnienie włosów, poprawę ich elastyczności, odżywienie i dogłębne wzmocnienie. Najpierw nakłada się na włosy preparat otwierający łuski włosów, dzięki temu kosmyki lepiej wchłoną serum. Następnie należy sprawić, by łuski włosa się zamknęły, co spotęguje efekt i zatrzyma go na dłużej.

Ile kosztuje botoks zabieg na włosy? Ceny oczywiście różnią się od salonu, ale zazwyczaj jest to około 200-250 zł.

Zobacz, jak zagęścić włosy! 

Botoks na włosy w domu

Botoks włosów możesz wykonać także we własnym domu. To nie takie trudne. Musisz mieć tylko kilka niezbędnych kosmetyków i postępować według instrukcji. Oto krok po kroku, jak wykonać botoks na włosy w domu! 

  • zacznij od umycia włosów szamponem otwierającym łuski. Zazwyczaj są to szampony z linii oczyszczających lub naprawczych. Włosy należy umyć dwa razy. Za drugim razem pozostaw szampon na włosach trochę dłużej, zanim go zmyjesz. Włosy spłucz letnią, cieplejszą wodą i osusz delikatnie ręcznikiem.
  • na tak przygotowane włosy można nakładać serum. Bardzo popularne są ampułki z botoksem na włosy (cena około 30 zł), ale może to być również bardzo dobrej jakości odżywka na bazie kolagenu, keratyny i olejków. Botoks należy pozostawić na włosach przez około 30 minut.
  • następnie musisz nałożyć na włosy krem zamykający łuski włosa. Taki krem znajdziesz na przykład w ofercie L’oreal, Halier czy Alter Ego. Krem pozostaw na włosach przez 10 minut.
  • po tym czasie zmyj wszystko z włosów chłodną wodą, która dodatkowo zamknie łuski i wygładzi włosy.

Efekty zabiegu

Aby zobaczyć efekty botoksu na włosy, należy go systematycznie powtarzać. Jeśli robisz go u fryzjera, zaleca się wykonywać botoks raz w miesiącu. Jeśli w domu, musisz powtarzać zabieg raz w tygodniu. W efekcie otrzymasz lśniące, mocniejsze i zdrowo wyglądające włosy. Włosy po botoksie łatwo się rozczesują, nie puszą się i nie elektryzują. Znika również problem rozdwojonych końcówek. Mogą się jednak szybciej przetłuszczać.

Poznaj 5 sposobów na błyszczące włosy!

Regeneracja włosów po lecie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *